O firmie

Łódzkie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów powstało 17 grudnia 1993 roku w celu podniesienia standardu kształcenia kierowców zawodowych głównie dzięki wszechstronnej pomocy w organizacji systematycznych i profesjonalnych szkoleń oraz dostępu do informacji i wiedzy z branży transportowo-logistycznej. Do realizacji naszych celów prowadzimy portal internetowy, świadczymy również usługi doradcze oraz, aby dotrzeć do wszystkich zainteresowanych w jeszcze bardziej bezpośredni sposób, wydajemy biuletym informacyjny krajowego i międzynarodowego transportu drogowego.

Łódzkie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów powstało, aby przyblizyć drogę z Warszawy do Łodzi. Celem istnienia Stowarzyszenia jest mozliwość załatwienia bez konieczności podróżowania do warszawskiego BOTMu czy ZMPD takich spraw związanych z działalnością transportową jak:

  • sprawy koncesji
  • zezwoleń zagranicznych
  • zezwoleń EKMT
  • karnetów TIR

Wychodząc naprzeciw potrzebom przewoźników Stowarzyszenie w 1999 roku nawiązało korzystną wsółpracę z firmą brokerską NORD PARTNER w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych. Od roku 2002 ŁSPMiS podjęło działaność szkoleniową związaną z Certyfikatem Kompetencji Zawodowych (CPC) w zakesie transportu drogowego przewozu rzeczy i osób w krajowych jak i międzynarodowcyh przewozach. Dzięki współpracy Stowarzyszenia z Instytutem Transportu Samochodowego (ITS), bez potrzeby wyjazdu do Warszawy, odbywają sie egzaminy Państwowe na Certyfikat Kompetencji Zawodowej Przewoźika Drogowego. Tradycją stały się spotkania integracyjne naszych Członków, na które przybywają Sponsorzy oraz przedstawiciele Rządu.
W trosce o wysoki poziom szkoleń ŁSPMiS jako pierwsze w Polsce zastosowało do ćwiczeń z jazdy ekstremalnej samochodem ciężarowym i autobusem wysokiej klasy symulator AS-1300, na rozpoznawalnej kabinie Scania. Tak jak w lotnictwie symulator umożliwia wszechstronne przygotowanie kierowców do różnych drogowych sytuacji oraz warunków atmosferycznych na nich panujących.
Jako potwierdzenie wysokiej jakości szkolenia zgodnego z obowiązującymi przepisami,  w 2011 roku ŁSPMiS otrzymało Akredytację Kuratorium Oświaty w Łodzi. Świadczy to o  popartych fachowymi programami nauczania w zakresie realizowanych kursów.
 Licząc na Państwa zainteresowanie i chęć współpracy z naszym Stowaryszeniem zapraszamy serdecznie do zaangażowania sie w jego działalność.

 
Zarząd Stowarzyszenia:
Prezez Zarządu                           Andrzej Stanisław Majewski
Zastępca Prezesa Zarządu        Zofia Koszada
Skarbnik Zarządu                      Andrzej Ciesielkiewicz
Sekretarz Zarządu                     Czesław Piwowarski
Członek Zarządu                        Dariusz Helbik
Członek Zarządu                        Gerard  Kaczmarczyk
Członek Zarządu                        Dominik Kaźmierczak
 
Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący                            Jacek Adam Troszyński
Członek                                          Andrzej Wójcik
Członek                                          Sławomir Jadczak
 
Sąd Koleżeński:
Andrzej Jóźwiak
Wojciech Kozłowski
Mirosław Stasiak


Do pobrania:

download-2-xxl Statut Stowarzyszenia

download-2-xxl Wniosek o członkostwo w Stowarzyszeniu